Jak przechowywać buty?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza wymianę w naszych garderobach. Na zasłużony odpoczynek przejdą zimowe kozaki, botki i śniegowce, a do gry wejdą baleriny, półbuty i czółenka. Pozostaje tylko jedna kwestia: jak przechowywać te wszystkie buty, by zachowały swój kształt, kolor i nienaganny wygląd?

Zima w odstawkę

Gdzie chowasz buty po sezonie? W piwnicy, na strychu, a może na dnie szafy? Niezależnie od tego, którą opcję wybierasz, konieczne jest zadbanie o to, by buty były przechowywane w należyty sposób. Szczególnie dlatego, że modele zimowe nie należą do najtańszych i chętnie nosilibyśmy je nie jeden, ale kilka sezonów. Jak sprawić, by stało się to możliwe?

-przed schowaniem butów zimowych, porządnie je wyczyść. Wytrzyj z zabrudzeń, oczyść z soli drogowej, a nawet wypastuj i zaimpregnuj, by zachowały swój kolor i połysk.

-kozaki i botki ze skóry, zamszu lub nubuku warto wypełnić prawidłami lub gazetami. Tylko dzięki temu zachowają swój kształt. Nie zaginaj cholewek kozaków, by schować je do pudełka! To najprostszy sposób na odkształcenie zimowych butów.

-jeśli nie dysponujesz oryginalnymi pudełkami po butach, warto zainwestować w kartony lub specjalne pojemniki na odzież i obuwie, a dopiero później, w opakowaniach, wynieść je do miejsca docelowego.

-pamiętajmy, że w piwnicach i na strychach bardzo często występuje podwyższony poziom wilgoci. Ta zdecydowanie nie służy żadnym butom ani odzieży. Dlatego wewnątrz pojemników i pudeł powinny się znajdować torebki z granulkami pochłaniającymi wilgoć. Dodatkowo warto w piwnicy lub na strychu zainstalować specjalny pochłaniacz wilgoci z wymiennymi wkładami.

Wiosna-lato do szaf

Gdy już schowamy buty zimowe w odpowiednio przygotowanym miejscu, przyjdzie czas na buty wiosenno-letnie. Ich przechowywanie jest znacznie łatwiejsze, ponieważ zajmują mniej miejsca. Jeśli jednak w mieszkaniu nie starcza ci miejsca na dodatkowe szafki na buty, z powodzeniem możesz schować letnio-wiosenne obuwie do szafy. Wystarczy wygospodarować półkę, na której ustawimy pudełka z butami. Jeśli nie dysponujesz oryginalnymi boxami, zainwestuj w materiałowe pojemniki z okienkiem, przez które widoczne będą twoje buty. W ten sposób unikniesz porannego szukania odpowiedniej pary.

Zarówno buty zimowe, jak i wiosenne, powinniśmy przechowywać w nienagannym stanie. Zanim włożysz je do pudełka, poświęć chwilę na ich wyczyszczenie. Pamiętaj o warunkach panujących w danym miejscu – jeśli jest możliwe nadmierne wydzielanie się wilgoci, zabezpiecz buty przed jej wchłanianiem. Odpowiednie przechowywanie przedłuży żywotność twoich ulubionych butów! gdyby jednak zaszła potrzeba kupna nowych butów to zachęcamy do przeglądnięcia oferty sklepu 50style.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz