Jak czyścić buty UGG i Emu Australia

Spadek temperatury? Śnieg, wiatr, deszcz i mróz? Takie warunki to znak, że już lada moment jednymi z najczęściej spotykanych na ulicach butów będą budzące kontrowersje śniegowce UGG oraz Emu Australia. Dla jednych istny koszmar, dla drugich najlepsze, najcieplejsze i najwygodniejsze buty na zimę od lat cieszą się ogromną popularnością i choć sposobów na ich stylizowanie jest coraz więcej, to jest jedna kwestia, która wciąż sprawia trudność posiadaczom miękkich niczym chmurka i otulających jak kołdra butów.

O co chodzi? Oczywiście o pielęgnację! Wszystko to dlatego, że kultowe i nieustannie rozchwytywane buty, które pokochały kobiety (i nie tylko) na całym świecie wykonane są z materiałów, które mają specyficzne wymagania jeżeli chodzi o przywrócenie im nienagannego i zachwycającego wyglądu. Jak czyścić buty UGG i jak czyścić Emu? W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Ciebie cenne wskazówki, które pomogą przywrócić ulubionym śniegowcom dawny wygląd lub też sprawią, że nowa, zakupiona w tym roku para będzie służyć Ci jeszcze dłużej i niezmiennie Cię zachwycać.

Trwałość i ciepło nawet podczas największych mrozów

Zanim przejdziemy do omówienia tego jak czyścić śniegowce UGG czy też Emu Australia zacznijmy od tego, dlaczego w ich przypadku w ogóle konieczne jest stosowanie się do określonych zasad pielęgnacji. Specyficzne wymagania są tutaj nierozerwalnie związane z tym z jakich rodzajów materiału wykonane zostały te lekkie, ciepłe i niesamowicie wygodne buty na zimę.

Projekty od obu marek stworzone są z wysokiej jakości skóry, a dokładniej skóry australijskich owiec, która owszem jest bardzo wytrzymała i estetyczna, ale ma tę niewątpliwą wadę, że w przeciwieństwie do chociażby skóry licowej, kiepsko znosi kontakt z wodą, zwłaszcza w dużych ilościach. Garbowana wywrócona włosiem do środka skóra merynosów jest gruba, miękka i puszysta w dotyku, a jej właściwości izolacyjne od niesprzyjających warunków atmosferycznych są wręcz doskonałe. Nic więc dziwnego, że na zakup śniegowców Emu Australia oraz UGG decyduje się tak wiele osób.

I choć najnowsze propozycje od tych dwóch konkurujących ze sobą brandów są wyposażone w niewidocznym gołym okiem membrany o właściwościach wodoodpornych zabezpieczających buty przed wilgocią, to wciąż należy o nie regularnie oraz odpowiednio dbać. Jak czyścić buty Emu Australia i czym najlepiej wykonywać w przypadku butów UGG impregnację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu.

Jak czyścić buty UGG? – bezpieczne, domowe sposoby

Czy chcąc przywrócić Emu dawny wygląd trzeba od razu kupować specjalne środki do czyszczenia obuwia? Niekoniecznie! Usuwanie plam można rozpocząć od wypróbowywania domowych sposobów, wśród których możemy wymienić m.in.:

  • roztwór z octu oraz wody przygotowany w proporcjach 1:1;
  • rozpuszczoną w ciepłej wodzie sól, która poradzi sobie z tłustymi plamami;
  • łagodny detergent;

Gdy metody te nie przynoszą oczekiwanych efektów, wówczas warto przejść do niezawodnych środków do pielęgnacji obuwia dostępnych do kupienia online oraz stacjonarnie w większości sklepów obuwniczych.

Na ratunek śniegowcom – jak czyścić buty Emu Australia specjalistycznymi detergentami?

Domowe sposoby na to jak czyścić UGG nie przynoszą efektów? A może po prostu nie chcesz ryzykować i zamiast kombinować od razu masz zamiar sięgnąć po zestaw specjalistycznych preparatów dedykowanych do czyszczenia tego rodzaju obuwia? Dobra wiadomość: profesjonalne kosmetyki z pewnością pomogą Ci pozbyć się na zawsze nieestetycznych plam, osadów oraz innego rodzaju zabrudzeń.

Jak czyścić EMU oraz UGG i zrobić to skutecznie? W tym przypadku niezastąpione będą produkty takie jak chociażby cleaner w sprayu, który nie tylko usuwa zabrudzenia, ale też zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami i ją odżywia, a także impregnat czyli najprościej mówiąc środek tworzący na powierzchni śniegowców niewidzialną gołym okiem warstwę ochronną zabezpieczającą UGG’i oraz Emu przed wilgocią, deszczem, plamami oraz innymi czynnikami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd obuwia.

Posiadacze oraz posiadacze wciąganych na nogi śniegowców od tych marek powinni także ubezpieczyć się w wielofunkcyjną szczoteczkę do czyszczenia dedykowaną do pielęgnacji skóry owczej, która z jednej strony posiada włosie, a z drugiej gumkę działającą na dokładnie takiej samej zasadzie, jak akcesorium, które znasz ze szkolnych czasów.

Pralka – największy wróg UGG i Emu Australia

„Ja już nieraz wrzuciłam je do pralki i nic się z nimi nie stało” – jeżeli trafisz na taką wskazówkę w mediach społecznościowych wygłaszaną np. przez jedną z popularnych influencerek obserwowanych przez tysiące osób na Instagramie, to nawet nie myśl o tym, aby przekonać się czy ma rację na własnych butach zimowych.

Fakt, że komuś udało się jakimś cudem nie zniszczyć całkowicie swoich śniegowców nie oznacza, że będzie tak w każdym przypadku. Pewnie – wrzucenie Emu lub UGG’ów do pralki byłoby pewnie najszybszym i najmniej pracochłonnym sposobem na ich wyczyszczenie (a właściwie próbę pozbycia się uporczywych zabrudzeń), ale sami producenci stanowczo podkreślają, że taka praktyka nie jest wskazana. Idąc na łatwiznę możesz nieodwracalnie uszkodzić, odkształcić czy nawet rozerwać swoje ulubione buty na zimę, a wówczas o taki tok wydarzeń możesz obwiniać tylko i wyłącznie siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz