Co zrobić, gdy buty obcierają?

buty obcierają

Obcierające buty to jeden z najczęściej spotykanych problemów z zakresu obuwia. Pozaklejane plastrami stopy nie wyglądają jednak estetycznie, a pęcherze wypełnione wodą naprawdę nie są niczym przyjemnym. Cóż poradzić? Powinnyśmy robić wszystko, aby obcieraniu zapobiec, a jeśli już mamy swojej kolekcji obcierającą parę, spróbujmy sprawdzonych sposobów!

Po pierwsze: stawiaj na jakość

Na rynku coraz więcej jest tanich butów, które cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród młodych osób. Takie modele mogą kosztować w sieciówkach nawet mniej niż 50 zł, a designem dorównują tym, które kupujemy w sklepach obuwniczych, czy tym, które chodzą po światowych wybiegach. Należy jednak pamiętać, że cena zawsze jest wprost proporcjonalna do jakości! I nie chodzi już tylko o trwałość takich butów, ale także o nasz komfort, który jest bezcenny. Dbanie o wygodę i zdrowie naszych stóp powinno być priorytetem przy wyborze obuwia, nawet za cenę kupienia sobie jednej porządnej pary zamiast trzech na sezon. Największe znaczenie w tym wypadku ma wkładka, która znajduje się wewnątrz obuwia. Te wykonane z naturalnej skóry lub innego materiału, który nie jest syntetykiem prawdopodobnie ustrzegą nas przed otarciami, szczególnie latem, gdy nasza skóra wchodzi w reakcję z wysokimi temperaturami. Pierwsza zasada: przezorny zawsze ubezpieczony.

stopy

Kształt stopy ma znaczenie!

Pamiętajmy o tym przy zakupach. Jeśli twoja stopa w naturalny sposób układa się raczej szeroko z przodu, nie inwestuj w szpilki w szpic, które ze stu procentową pewnością będą je ranić! Dopasowywanie kształtu buta do kształtu stopy ma kluczowe znaczenie. 90% obtarć jest spowodowana właśnie nietrafionym wyborem obuwia.

Akcja rozciąganie

Każde buty da się rozbić, o czym pisaliśmy więcej w poprzednim wpisie. Jeśli więc posiadasz parę, która sprawia ci ból, ale bardzo chcesz w nich chodzić, spróbuj sposobów na rozciąganie, które są w stanie powiększyć nasze buty nawet o cały rozmiar! Jedyny warunek? Ponownie naturalne materiały. Jeśli twoje obcierające obuwie wykonane zostało z syntetyków, imitacji skóry lub innych wynalazków, jedyną możliwością ich rozciągnięcia jest oddanie ich do specjalisty. Nie ma gwarancji, że pomoże, ale warto spróbować!

buty

Jak leczyć obtarcia?

Zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć, jest w tym wypadku niezwykle trafna, jednak wszystkie kobiety wiedzą, że czasem niespodziewanie kupujemy coś, co bardzo nam się spodoba, nie do końca zważając na aspekt praktyczny. Jakie buty najczęściej obcierają? Nowe! Czasami zdarza się, że czas leczy rany i po pierwszym użyciu, które przyniosło sporo bólu, buty po prostu dopasują się do naszej stopy. Jeśli więc wybierasz się na imprezę, wesele lub egzamin, koniecznie postaraj się przetestować nową parę i jeśli to potrzebne – rozchodzić ją. Ustrzeżesz się przed nieprzyjemną sytuacją, w której jedynym ratunkiem staną się plastry i chłodzące kąpiele!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz