Co zrobić, gdy buty kupione przez Internet są za duże lub za małe?

Po black Friday i cyber Monday w naszych domach znalazło się sporo trafnych i trefnych zakupów. Kupowanie online zyskuje coraz szerszą rzeszę fanów. Nic w tym dziwnego – jeśli istnieje możliwość ustrzeżenia się przed tłumami ludzi w galeriach handlowych i męczącego biegania od sklepu do sklepu, każdy chętnie z niej skorzysta. Jednak kupowanie w Internecie ma swoje wady i zalety. Niestety może się okazać, że zakupione buty są za duże lub za małe. Co wtedy zrobić? I przede wszystkim jak ustrzec się przed błędami?

Kupowanie butów online – podstawowe zasady

Należałoby w tym poradniku zacząć od tego, w jaki sposób kupować obuwie przez Internet. Jeśli będziemy trzymać się tych zasad, prawdopodobnie nie napotkamy wspomnianej wyżej sytuacji. Co więc musimy wiedzieć?

1.       Po pierwsze znaj wymiary swojej stopy. Nie chodzi o rozmiar, bo jak mawiały nasze babcie: rozmiar rozmiarowi nierówny. Chodzi o długość naszej stopy i jej szerokość. Dzięki temu zawsze będziemy dokonywać świadomych wyborów i nie będziemy musieli mierzyć wszystkich naszych par butów centymetrem przed dokonaniem kolejnego zakupu.

2.       Wybieraj sklepy, które udostępniają swoją tabelę rozmiarów, a w razie konieczności mejlowo lub telefonicznie dopytuj o wymiar buta. Dobre internetowe sklepy z odzieżą podają kontakt do siebie, dzięki któremu możesz sprawdzić, że planowany zakup będzie odpowiadał twoim wymiarom.

3.       Upewniaj się czy są możliwe zwroty i jeśli tak, to na jakich zasadach. Czasami z silnej potrzeby czy zainteresowania jakimś modelem decydujemy się na kupno większego lub mniejszego rozmiaru od tego, który zwykle nosimy. Co ciekawe, na przykład w przypadku butów zimowych, kupno większych butów często się sprawdza! Jeśli jednak okaże się, że kompletnie nie nadają się do chodzenia, musisz mieć możliwość, by swobodnie odesłać je do sklepu zamiast użerać się, że sprzedażą online.

online

Co zrobić, gdy dostaliśmy buty za małe lub za duże?

Jeśli posiadamy już w domu taką nietrafioną parę zakupioną w sprzedaży internetowej, ale mimo wszystko chcemy w niej chodzić, możemy popracować nad jej rozmiarem.

Buty za małe

Ten przypadek jest łatwiejszy, jeśli mamy do czynienia z pomyłką o rozmiar lub pół rozmiaru. W przeciwnym wypadku istnieje naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że buty uda się rozbić. Jeśli cel jest realny, wystarczy, że skorzystasz z domowych sposobów na rozbicie obuwia, które przedstawialiśmy w osobnym poście.

online1

Buty za duże

Tu sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę za duże szpilki czy czółenka. Niestety te naprawdę trudno jest skurczyć, a chodzenie w spadających ze stóp butach jest nie tylko niewygodne, ale też nieestetyczne. Jedyną radą na tą przypadłość są wypełniające wkładki, które możemy zakupić w sklepach obuwniczych i wypełnić nimi na przykład przód buta. Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku butów na zimę. Tu nawet wskazane jest posiadanie o pół rozmiaru większych, gdyż zostawienie sobie marginesu na grubą skarpetę lub wkładkę termoizolacyjną jest bardzo rozsądne. Trudno też mówić o spadających z nóg kozakach, a jedyny problem z luźno latającą wewnątrz stopą rozwiążesz przy pomocy wkładek i skarpet. Jeśli chodzi o buty z materiału, z reguły efektywnym sposobem ich skurczenia jest wypranie. Pamiętajmy jednak, by nie włączać maksymalnej wartości wirowania, która może zniszczyć wymarzoną parę trampków.

Kupowanie przez Internet jest niezwykle wygodne. Zadbajmy o to, by równie wygodne było chodzenie w zakupionych butach. Po pierwsze uważnie dobierajmy rozmiary i modele, a jeśli to się nie uda, wypróbujmy sprawdzone sposoby na skurczanie butów lub ich rozbijanie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz