Zakładasz na nogi i co dalej? Błędy w użytkowaniu obuwia

Nie tylko niewłaściwa pielęgnacja obuwia może mieć negatywny wpływ na jego wygląd i wartości dla użytkownika. Zazwyczaj korzystając z obuwia nie zastanawiasz się nad tym, czy nosisz je w sposób wpływający na ich szybsze zużycie. Przekonaj się co możesz robić źle i zobacz naszą listę najczęściej popełnianych błędów. Pomożemy Ci zachować piękno Twoich butów na dłużej.

Do najczęściej popełnianych błędów należą:

* Niewłaściwe wkładanie i zdejmowanie obuwia – używaj specjalnych łyżek do ściągania i zdejmowania butów, które pomogą Ci uniknąć jego deformacji. Pamiętaj o rozsznurowywaniu butów.

* Chodzenie w butach nieprzystosowanych do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych – każde buty mają swoje przeznaczenie. Buty zamszowe nie nadają się na deszczowe dni, tak samo nosząc obuwie letnie w okresie zimowym, narażasz je na zniszczenie.

* Noszenie jednej pary butów bez przerwy – po całodniowym noszeniu jednego modelu zdecydowanie powinieneś dać mu odpocząć. Buty należy zmieniać regularnie.

* Suszenie butów na grzejniku – to sposób na przyspieszenie procesu starzenia się obuwia, a nie na pozbycie się wilgoci.

* Chodzenie w butach bez odpowiednich wkładek – wkładki pomagają zachować odpowiedni klimat wewnątrz obuwia, pochłaniają wilgoć i zwiększają komfort.

* Niewymienianie zużywających się fleków – regularne wizyty u szewca to konieczność, gdy Twoje fleki szybko się zużywają. Jeśli nie wymienisz zniszczonych fleków na nowe, ucierpi na tym obcas, a w końcu cały but.

* Niewłaściwe przechowywanie butów – ciasne pudełka, w których często przechowuje się buty, mogą wywoływać odkształcenia. Latem buty z sezonu zimowego lepiej odłożyć w inne miejsce, a obuwiu letniemu zapewnić większą ilość przestrzeni.

Jeżeli postarasz się wyeliminować powyższe błędy, Twoje obuwie dłużej będzie wyglądać jak nowe. Nie zapominaj o tym, że dbając o buty w jakich chodzisz jednocześnie troszczysz się o swoje stopy i zdrowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz