Jak zabezpieczyć buty przed zabrudzeniami?

nano protector

Jesienny deszcz, wiatr, brud i błoto – to lista głównych, a wcale nie jedynych zagrożeń dla czystości naszych butów w nadchodzącej porze roku. Wraz z zakończeniem sezonu letniego chcąc utrzymać nasze obuwie w należytej czystości warto zwrócić uwagę na metody wspomagające zapobieganie zabrudzeniom. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań pozwoli nam beztrosko cieszyć się dobrym stanem naszego obuwia, któremu niestraszne będą jesienno-zimowe wyzwania.

nano protector

Innowacyjna alternatywa

Klasycznie rekomendowanymi zabiegami chroniącymi nasze buty przed wilgocią i zapewniającymi ich piękno mimo niesprzyjającej pogody są: nacieranie naftą, pranie bezpośrednio po zauważeniu białych plam, suszenie butów w temperaturze pokojowej możliwie jak najszybciej po przemoczeniu. Wśród tych metod jednak dostępna na rynku jest także skuteczna, oparta na opatentowanym działaniu alternatywa, dzięki czemu ochrona naszych butów jest wsparta innowacyjną technologią.

Nano-cząsteczki

Przełomowy system, na którym oparta jest ta metoda polega na zastosowaniu preparatów z nano-cząsteczkami o grubości kilku nanometrów, mającymi zdolność pokrywania pojedynczych włókien materiału. Stworzona z nich powłoka stanowi skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią. Cząsteczki zapobiegają przyleganiu wody i brudu do włókien – suchy brud nie przylega do powierzchni, natomiast mokry nie może zostać wchłonięty przez włókna. Ochrona taka widoczna jest gołym okiem – na materiale, na którym zastosowano preparat z nano-cząsteczkami zamiast plam pojawiają się krople nie wsiąkające w materiał. Takie właściwości niezwykle ułatwiają usunięcie powstałych zabrudzeń – ponieważ nie dostają się one do wewnątrz i pozostają na powierzchni, łatwo je usunąć za pomocą samej wody.

nano protector

Zastosowanie i dodatkowe właściwości

Jak podają źródła, protektory oparte na technologii nano nie ograniczają cyrkulacji powietrza, nie wpływają też na zdolność oddychania materiałów i skór, na których je zastosowano. Wśród kolejnych zalet takich produktów znajduje się ochrona przed promieniowaniem UV. Nie musimy także martwić się o odbarwianie czy zmianę właściwości skór i materiałów zaimpregnowanych tego typu środkami. Preparaty z innowacyjną formułą można stosować dla optymalnej ochrony niemal każdego rodzaju skór (zamszu, nubuku, skór licowych, olejowanych, natłuszczonych, gładkich), a także każdego gatunku tekstyliów, z najbardziej zaawansowanymi technologicznie włącznie.

Jak go stosować?

Wystarczy na czyste, suche buty nanieść preparat za pomocą rozpylacza, zazwyczaj dołączonego do opakowania. Forma sprayu jest łatwa do równomiernego rozpylenia. Po spryskaniu buty należy zostawić do wyschnięcia, na minimum 40-60 minut. W zależności od firmy i jakości nano-protectora oraz warunków atmosferycznych, jedno spryskanie powinno zabezpieczyć buty na 2 tygodnie- 2 miesiące.
Test jednego z dostępnych na rynku spreyów z cząsteczkami nano znajdziecie na blogu: http://casualism.pl/nano-protector-ochrona-butow-100/

nano protector

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz