Jak wyczyścić białe trampki?

Białe trampki to jeden z największych hitów obuwniczego świata. Uniwersalne, proste, a zarazem niezwykle efektowne buty prezentują się świetnie zarówno latem do sukienek czy szortów, jak i w sezonie jesiennym z dżinsami i ramoneską. Czy ten ponadczasowy klasyk mody ma jakieś wady? Może szybko się brudzić, jednak bez obaw – jest na to rada. Podpowiadamy, jak wyczyścić białe trampki!

Dobierz typ pielęgnacji do rodzaju materiału

Po pierwsze różnego typu czyszczenie trzeba zastosować przy białych trampkach ze skóry i białych trampkach z materiału. Tworzywa te mają różne właściwości, i na przykład tenisówki ze skóry mogłyby ulec całkowitemu zniszczeniu, gdybyśmy je namoczyli. Jeśli właśnie takie buty w bieli posiadasz w swojej garderobie, to przede wszystkim dbaj o nie regularnie! To naturalne, że białe buty szybko się brudzą, dlatego ważne, by przecierać je wilgotną szmatką lub chusteczką nawilżającą do butów, gdy tylko widzimy, że jest to konieczne. W ten prosty sposób zyskamy dobry wygląd naszych skórzanych, białych trampek przez cały czas ich noszenia, a zarazem zapobiegniemy ich szybszemu niszczeniu się.

białe tommy hilfiger

Jak wyczyścić białe trampki z materiału?

Drugim rodzajem materiału, z którego zazwyczaj szyte są białe trampki, jest oczywiście płótno w tym kolorze. Ich czyszczenie trwa jednak trochę dłużej, niż w przypadku butów ze skóry, i jest trochę bardziej skomplikowane. Gdy twoje białe trampki z materiału są bardzo zabrudzone, możesz po prostu je wyprać. Pamiętaj jednak, by przed włożeniem do pralki, namoczyć buty, wyszorować wszystkie zabrudzenia przy pomocy wody z mydłem w naturalnym kolorze! Później zapakuj swoje trampki oddzielnie ze sznurówkami do specjalnego worka, na przykład takiego do prania bielizny. Buty warto wsadzać do pełnej pralki, by były amortyzowane o inne prane ubrania i nie obijały się o bęben pralki. Kolejna sprawa to odpowiednie ustawienie temperatury oraz obrotów wirowania – obydwie te wartości powinny być w przypadku prania trampek ustawione na jak najniższy poziom, w przeciwnym razie nasze buty po prostu się zniszczą. Właściwy sposób suszenia? Wbrew stereotypom nie na słońcu i nie pod kaloryferem! Pozwól butom wyschnąć w pokojowej temperaturze lub w cieniu, a dla dodatkowego osuszenia i zachowania kształtu, możesz włożyć do ich wnętrza zwinięte gazety.

Czyszczenie białych trampek to wyzwanie, jeśli jednak dobrze do niego podejdziesz, to przez długie lata będziesz cieszyć się ich pięknym i świeżym wyglądem oraz niezmienionym kształtem!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz