Jak usunąć zarysowania na butach?

Z czasem każde używane buty brudzą się i rysują. Nawet małe zarysowania mogą sprawić, że buty zaczynają wyglądać na zniszczone. Wiele osób spisuje wtedy daną parę na straty. Jednak istnieje kilka sposobów, które pomogą w skutecznym pozbyciu się rysek z butów.

butyZapobieganie rysom jest praktycznie niemożliwe- wystarczy kamyk na chodniku, czy otarcie butem o but, aby na parze pojawiła się kreska w ciemniejszym kolorze czy przetarcie. Dotyczy to praktycznie każdego typu butów, od skórzanych szpilek, przez zamszowe botki, po sportowe adidasy. Co więc zrobić, kiedy już się pojawią?
Po pierwsze- wyczyść całe buty miękką ściereczką. Następnie zabezpiecz te części buta, które nie potrzebują naprawy, przede wszystkim podeszwę. W tym celu najlepiej sprawdza się taśma maskująca, chroni przed zabrudzeniem, ale też nie zniszczy butów klejem. Aby dokładnie oczyścić buty będzie nam potrzebny preparat czyszczący. Może być w formie aktywnej pianki lub kremu, najważniejsze aby był skuteczny i przeznaczony do czyszczenia butów (inne specyfiki mogą uszkodzić lub odbarwić cholewkę buta).

Następnie przyda się preparat do konserwacji obuwia i pasta do butów. Na zarysowane miejsca nałóż kilka warstw specyfiku. Pamiętaj, żeby odczekać kilka minut, aż jedna wyschnie, dopiero następnie nakładaj kolejną. Jeśli to rozwiązanie nie pomaga, warto zainwestować w farbki do butów lub zwykłe farby akrylowe w tubce. Wypełniamy nimi same rowki lub całą powierzchnię buta, w zależności od rodzaju farby. Czasem do pozbycia się rysek wystarczy pasta do zębów, gumka do mazania lub zmywacz do paznokci. Jednak należy uważać, ponieważ niektóre rodzaje skóry mogą uszkodzić się podczas takich zabiegów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz