Jak usunąć gumę do żucia z butów?

guma do żucia na bucie

Wielu ludzi lubi korzystać z gumy do żucia, jednak nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę, czym jest savoir-vivre. Niektórzy w wyniku braku dobrych manier wypluwają gumę gdzie popadnie, na przykład na chodniku. Problem z przyklejoną do podeszwy gumą do życia potrafi doprowadzić do złości. Zebraliśmy w jednym miejsc garść porad, które pomogą w szybkim usunięciu niechcianego gościa z naszych butów.

guma do żucia na bucie

Pierwszy krok

Przed rozpoczęciem stosowania różnych metod należy małym nożykiem usunąć z podeszwy jak najwięcej gumy. Najlepszym pomysłem będzie wybór jakiegoś starego i niechcianego noża. Podczas tego zabiegu ostrze bez wątpienia zostanie pobrudzone, a jeśli skorzystamy przy tym z naszego ulubionego noża, to kolejne pół dnia spędzimy na jego czyszczeniu. Kiedy już dojdzie się do etapu, w którym nie będzie można usunąć nożem więcej gumy, można przystąpić do kolejnych kroków.

Buty do zamrażarki

Jedną z metod, z jakich możemy skorzystać w celu usunięcia gumy do żucia z butów jest włożenie ich do zamrażarki. Najpierw umieśćmy buty w plastikowej torbie, a dopiero później do urządzenia, z którego możemy je wyjąć po godzinie. Niska temperatura powinna spowodować stwardnienie gumy, tym samym ułatwiając dalsze zeskrobywanie jej z podeszwy.

Może się okazać, że nasze buty nie mieszczą się w zamrażalniku lub po prostu nie mamy w nim miejsce na włożenie obuwia. Innym sposobem opartym na działaniu niskiej temperatury jest włożenie do woreczka kostek lodu i przyłożenie ich do ubrudzonej podeszwy. Kostki musimy wymieniać co jakiś czas, aby zadbać o utrzymanie niskiej temperatury.

Guma do żucia i masło orzechowe

Ten sposób może wydawać się nieco szalony. Polega on na posmarowaniu masłem orzechowym w miejscu na podeszwie, do którego przykleiła się guma. Następnie należy wyszorować ubrudzony fragment buta szczoteczką i spłukać wodą.

WD-40 w walce z gumą do żucia

Do usunięcia gumy z butów możemy wypróbować środek WD-40 o ciekawych i różnorodnych właściwościach. Należy pamiętać, by przed jego użyciem najpierw ogrzać gumę na podeszwie w celu zmiękczenia intruza. W tym celu można wykorzystać suszarkę do włosów z gorącym nawiewem. Po podniesieniu temperatury i poddaniu działaniu WD-40 przetrzyjmy but papierowym ręcznikiem. Możliwe jest, że do całkowitej likwidacji gumy do żucia potrzebne będzie powtórzenie całego procesu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz