Skórzane buty kontra plamy – jak sobie radzić w konkretnych przypadkach?

Skórzane buty to zawsze dobry wybór, ponieważ wybierając obuwie z naturalnego materiału zyskujemy maksimum komfortu i żywotności produktu. By jednak cieszyć się skórzanymi butami jak najdłużej, musimy wiedzieć, jak radzić sobie z usuwaniem tak zwanych trudnych plam, do których możemy zaliczyć na przykład plamy z kawy czy tuszu.

Plamy z kawy lub herbaty

Proces czyszczenia rozpoczynamy od wytarcia rozlanego płynu z powierzchni buta. Najlepiej zrobić to przy użyciu wilgotnej ściereczki z mikrofazy. Przy pozbywaniu się takich plam bardzo dobrze radzi sobie również roztwór letniej wody ze szczyptą soli.

Plamy z keczupu

Istotne jest, by keczupu pozbyć się jak najszybciej z buta, zanim zaschnie. W celu pozbycia się zanieczyszczenia przecieramy obuwie wodą. Po wysuszeniu butów wcieramy w nie mleczko do pielęgnacji skóry licowej.

Plamy z mleka i przetworów mlecznych

Trzeba pamiętać, że choć mleko nie jest trudną plamą do usunięcia, to ma ono właściwości negatywnie działające na kondycję skóry, dlatego wszelkich zanieczyszczeń musimy pozbyć się jak najszybciej. Im plama jest świeższa, tym łatwiej będzie nam ją usunąć. W pierwszym kroku przykładamy kawałek ręczniczka kuchennego do mokrego miejsca na bucie. W ten sposób pozbywamy się szkodliwej wilgoci. W czyszczeniu takich plam pomocna może być woda destylowana. Lepej nie stosować płynu do mycia naczyń i tego rodzaju specyfików, gdyż możemy doprowadzić do powstania nieprzyjemnie wyglądających plam na naszym ulubionym obuwiu.

Plamy z tuszu długopisu

Plamy z tuszu długopisu możemy usuwać z butów na różne sposoby, w zależności od rodzaju skóry, z jakiej wykonane jest nasze obuwie. W przypadku skóry porowatej możemy zdecydować się wycieranie powierzchni buta bezbarwną gumką, najlepiej dość miękką. W kolejnym kroku przyda nam się czysta ściereczka, którą zetrzemy niechciane elementy. Gładką skórę możemy spryskać lakierem do włosów, a następnie pozbyć się plamy przy pomocy ściereczki zwilżonej octem. Przy stosowaniu tej metody na końcu będziemy musieli spłukać buty wodą.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz