Jak przygotować na jesień buty ze skóry ekologicznej?

W dzisiejszych czasach coraz częściej na półkach sklepów obuwniczych możemy spotkać buty nie tylko z naturalnej skóry, ale również z tak zwanej skóry ekologicznej. Choć naturalne materiały są postrzegane jako lepsze, ich syntetyczne zamienniki wcale nie muszą być niskiej jakości. Warto jednak wiedzieć, jak pielęgnować cholewki ze sztucznej skóry, by w odpowiedni sposób przygotować obuwie na sezon jesienny, charakteryzujący się zmiennością warunków atmosferycznych.

Skóra syntetyczna a naturalna

Skóra syntetyczna zazwyczaj radzi sobie nieco gorzej z cyrkulacją powietrza oraz pochłanianiem wilgoci, jednak w nowoczesnych tworzywach te właściwości są ciągle optymalizowane przez producentów pod kątem komfortu użytkowania. Niemniej obuwie ze skóry syntetycznej cieszy się ogromną popularnością, często ze względu na znacznie niższą cenę. Zakup butów z tego rodzaju materiału jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku osób, które lubią kupować nowe buty co sezon lub dwa, by urozmaicić swoją garderobę. Warto pamiętać jednak, że producenci obuwia z ekoskóry starają się coraz bardziej, by ich jakość dorównywała naturalnym odpowiednikom.

Specjalistyczne preparaty

Kupując buty z ekoskóry zaopatrz się od razu w odpowiednie preparaty, dedykowane skórze sztucznej. Takie specyfiki są przygotowane z myślą o specyficznej strukturze, dlatego lepiej nie stosuj środków przeznaczonych do skóry naturalnej.

Regularne zabiegi

Buty z ekoskóry, podobnie jak te z naturalnej, musisz pielęgnować regularnie. Nie wystarczy, że od czasu do czasu wyczyścisz obuwie specjalistycznym preparatem. Powinieneś robić to często i skrupulatnie. W dodatku warto pamiętać o jak najszybszym usuwaniu plam, ponieważ gdy będziemy zwlekać zbyt długo, zabrudzenie może stać się trudne do usunięcia, a w przypadku niektórych plam nawet wręcz niemożliwe. Brud z czasem znika w strukturę materiału, wobec czego po dłuższym czasie pozbycie się go może być skomplikowane.

Impregnacja kluczem do sukcesu

Buty z ekologicznej skóry należy nie tylko czyścić, ale również impregnować. Zabezpieczenie cholewki odpowiednimi środkami może sprawić, że buty będą odporniejsze na brud oraz wilgoć. W każdym sklepie obuwniczym bez problemu kupimy szereg środków impregnacyjnych przeznaczonych do skóry syntetycznej.

Źródło zdjęć: http://www.ecouterre.com/faux-leather-made-from-fermented-tea-could-revolutionize-fashion/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz