Jak przygotować buty do wiosny?

Mimo że pogoda na to nie wskazuje, powoli powinniśmy przygotowywać swoją szafę na nadejście wiosny. To oznacza wyciągnięcie z piwnicy lub strychu butów wiosennych z poprzedniego sezonu albo kupno nowych, które posłużą nam nadchodzącej wiosny. Co zrobić, by starym dać nowe życie, a nowym ułatwić dobry start w długoletnią służbę?

Odśwież buty przed wiosną!

Jeśli inwestujemy w porządne obuwie, to z pewnością możemy się nim cieszyć przez co najmniej dwa, a może nawet więcej sezonów. Aby jednak zachowało nienaganny wygląd oraz swoje właściwości, warto odpowiednio je przechowywać i pielęgnować. Buty wiosenne nie zajmują zbyt wiele miejsca, jednak z reguły na sezon jesienno-zimowy zamieszkują w naszych schowkach – w piwnicach i na strychach. Jeśli odpowiednio zabezpieczyłeś to miejsce przed wilgocią, instalując pochłaniacz, to z pewnością wyciągnięte ze schowka buty będą w bardzo dobrym stanie. Warto jednak zafundować im małe odświeżanie, które wyciągnie z nich zapach panujący w piwnicach czy na strychach oraz nada nowego wyglądu. Co zrobić?

-wyjmij buty z pudełek i przewietrz je najlepiej w suchym, chłodnym miejscu, na przykład w mniej używanym pokoju,

-włóż w cholewki prawidła lub zmięte gazety, które pozwolą odzyskać utracony kształt butów,

-buty z nubuku przeczesz szczoteczką, buty ze skóry przetrzyj chusteczką nawilżającą, by otrzeć je z kurzu i odżywić materiał, z którego zostały wykonane.

Nowe buty – jak przygotować je do wiosny?

Mimo że wiosną deszcz pada rzadziej i jest raczej nieszkodliwy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że złapie nas znienacka, ponieważ pogoda ulega częstym, błyskawicznym zmianom. Dlatego, jeśli kupujesz nowe buty warto je wcześniej zaimpregnować przed wchłanianiem wilgoci! Nie bez przyczyny informuje cię o tym sprzedawca oraz każdy, kto choć raz zmierzył się z sytuacją, w której nowe obuwie uległo zniszczeniu. Jeszcze przed pierwszym wyjściem na zewnątrz w nowych butach, spryskaj je porządnie impregnatem przeznaczonym do danego typu materiału i pozostaw do wysuszenia w chłodnym, suchym miejscu, ale nie bezpośrednio na słońcu czy pod kaloryferem! Tak przygotowane buty przetrwają więcej i na dłużej zachowają swój nienaganny wygląd.

Zanim na dobre rozgości się u nas wiosna, warto zadbać o stan swoich ulubionych butów. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nową parę, czy też odkopałeś na strychu buty z poprzedniego sezonu, należy im się odrobina uwagi! Przywróć im odpowiedni kształt, zadbaj o wygląd materiału, z którego są wykonane i zaimpregnuj przed ewentualnym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki tym działaniom będziesz cieszyć się swoim wiosennym obuwiem przez długie sezony!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz