Ozonowanie butów – praktyczne ABC

Czyszczenie butów

Pomimo usilnych prób i korzystania z polecanych domowych sposobów drażniący zapach unoszący się z wnętrza butów nie daje za wygraną? To znak, że najwyższa pora przejść do stanowczej kontrofensywy i sięgnąć po bardziej radykalne środki. Spokojnie, nie mamy tutaj na myśli wyrzucania obuwia do śmietnika – na pomoc wszystkim, którzy już zaczynają tracić nadzieję przychodzi ozonowanie butów.

Co właściwe kryje się za tym pojęciem i czy warto zdecydować się na ozonowanie butów? Jeżeli borykasz się z problemem drażniącego zapachu unoszącego się z obuwia to nasz dzisiejszy wpis jest właśnie dla Ciebie!

Co to jest ozonowanie?

Choć nazwa tego zabiegu dla wielu może brzmieć nieco przerażająco, to w rzeczywistości nikt nie powinien obawiać się usługi jaką jest ozonowanie butów, gdyż jest ona całkowicie bezpieczna i co najważniejsze efektywnie pomaga pozbyć się uprzykrzającego życie problemu jakim jest nieświeży zapach z butów.

Metoda, ciesząca się coraz większą popularnością wśród osób, które pragną przywrócić ulubionemu obuwiu dawną świeżość, opiera się na wykorzystaniu trójatomowego alotropowego pierwiastka tlenu, który w specjalnie dedykowanym do ozonowania urządzeniu przekształcany jest w cząsteczki ozonu. To właśnie one tworzą charakterystyczną mgiełkę, którą następnie nanosi się na całą powierzchnię obuwia i w ten oto sposób pozbywa się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale także bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów odpowiedzialnych za jego powstawanie.

Co daje ozonowanie butów?

Czy warto zdecydować się na ozonowanie butów? Jak najbardziej – w tym przypadku efekty mówią same za siebie! Dzięki trwającemu kilka minut zabiegowi wykonywanemu przez profesjonalistów możesz raz na zawsze zapomnieć o nieprzyjemnej woni drażniącej (nie tylko Twoje) nozdrza i z dumą nosić swoje ulubione buty jeszcze przez wiele sezonów.

Dzięki ozonowaniu jesteś w stanie skutecznie zdezynfekować obuwie, a więc usunąć zarówno grzyby i bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnej woni, jak i odświeżyć środek obuwia i przygotować je do bezpiecznego i komfortowego noszenia.

Ozonowanie butów – czy można się na nie zdecydować w przypadku każdej pary obuwia?

Czy na ozonowanie obuwia można zdecydować się niezależnie od fasonu butów oraz rodzaju materiału z jakiego wykonana jest dana para? Chociaż w przypadku takiej metody walki z nieprzyjemnym zapachem nie ma zbyt dużej ilości przeciwwskazań, to należy pamiętać o tym, że bardzo ważna jest tutaj wprawa oraz bezpieczeństwo i staranność, ponieważ w przeciwnym razie można nieodwracalnie uszkodzić obuwie.

Jeżeli taki scenariusz nie brzmi dla Ciebie zbyt optymistycznie (a wierzymy, że tak właśnie jest), to oddaj swoje buty w ręce profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się nieposzkalowaną opinią. Wówczas będziesz mieć pewność, że cała usługa zostanie wykonana z należytą starannością, a w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości posiadający doświadczenie eksperci od ozonowania z pewnością będą Ci służyć fachową radą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz