Jakich błędów wystrzegać się podczas pielęgnacji obuwia?

Doskonała pielęgnacja to klucz do długowieczności obuwia. Oznacza to również pielęgnacje dobraną odpowiednio do rodzaju buta i materiałów, z których został wykonany. Jeśli chcesz, aby Twoje buty jak najdłużej wyglądały jak nowe, powinieneś wystrzegać się kilku podstawowych błędów w ich pielęgnacji.

Przede wszystkim metoda pielęgnacji powinna być dobrana do rodzaju butów. Wygląda ona zupełnie inaczej, jeśli mamy do czynienia z obuwiem skórzanym, a inaczej jeśli zajmujemy się butami wykonanymi z zamszu. Błędem jest czyszczenie tych drugich za pomocą miękkiej szmatki, która za to znajduje zastosowanie podczas pielęgnacji butów skórzanych. Do czyszczenia zamszu świetnie nadaje się gumowa szczoteczka.

Katastrofalnym w skutkach błędem jest pastowanie obuwia bez wcześniejszego czyszczenia lub nakładanie kolejnych, nowych warstw pasty, bez uprzedniego usunięcia warstw starszych. Buty ze skóry naturalnej wymagają impregnacji i konserwacji. Zbyt rzadkie czyszczenie butów nie tylko wpływa na ich nieatrakcyjny wygląd, ale i na ich żywotność.

Wybierając środki do czyszczenia obuwia kieruj się ich jakością i właściwościami. Warto zainwestować w środki z wyższej półki, dzięki czemu na dłużej uda się zachować ich unikalny wygląd. Liczy się również kolor impregnatów i past, które powinny być dobrane do barwy obuwia. Jeśli nie jesteś pewien jakich „kosmetyków” obuwniczych powinieneś użyć, już podczas zakupu obuwia możesz poradzić się sprzedawcy. Zamawiając buty przez Internet,  możesz od razu wybrać środki właściwe do ich pielęgnacji.

Jeśli wydaje Ci się, że wkładając buty do pralki rozwiążesz problem ich czyszczenia, jesteś w błędzie! W ten sposób ryzykujesz zniszczenie obuwia, ich rozklejenie lub utratę koloru.

Buty pozbawione pielęgnacji nie tylko tracą swój wygląd, ale i właściwości jak np. ochronę przed wilgocią i utrzymywanie ciepła. Unikając błędów związanych z dbaniem o buty zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł dłużej cieszyć się widokiem pięknego obuwia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz