Jak przywrócić butom wiosennym dawny blask? Jak odświeżyć buty na wiosnę?

Buty to jeden z najważniejszych elementów stroju dla bardzo wielu kobiet. Wszyscy znamy przynajmniej jedną panią, dla której kupowanie pięknych butów jest swego rodzaju hobby. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, nieodpowiednie lub zaniedbane buty zepsują efekt nawet najdoskonalszej kreacji i odwrotnie, efektowne obuwie podkreśla całość i nadaje szyku reszcie ubioru.

Wraz z nadejściem wiosny, kiedy ciężkie zimowe buty zostały już na dobre schowane, przychodzi moment, aby zabłysnąć prawdziwie wiosennym wyglądem. A co zrobić z butami z poprzedniego sezonu, które chcemy co prawda dalej nosić, ale jednocześnie chciałoby się je odświeżyć? Wszystko zależy od rodzaju obuwia, a przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały zrobione. Skórzane czółenka, na przykład Caprice Ginny, trzeba po oczyszczeniu na sucho natłuścić, a następnie pokryć pastą lub kremem koloryzującym i wypolerować. Nie zapominajmy o wnętrzu buta, trzeba je również wyczyścić, tym razem można użyć mocniejszych środków, spirytusu lub denaturatu, wymienić wkładki i nasypać na noc sodę oczyszczoną lub sól kuchenną, aby usunąć przykry zapach.

Zamszowe sandały na obcasie Pier One, podobnie jak inne zamszowe buciki, czyścimy specjalną szczoteczką, posypujemy proszkiem do zamszu w odpowiednim kolorze, przecieramy lekko zmiętym papierem, a następnie tekturowym pilniczkiem do paznokci. Najłatwiejsze do odświeżenia są lakierki, wystarczy przetrzeć je mlekiem w celu oczyszczenia,  a następnie natrzeć środkiem nabłyszczającym lub oliwą z oliwek i wypolerować.

Jeśli będziemy dbać o swoje buty, one z pewnością odpłacą się pięknym wyglądem, mimo iż będą sobie liczyły więcej niż jeden sezon. Natomiast w przypadku, kiedy pragniemy dokonać jakiejś radykalnej odmiany w posiadanym obuwiu, możemy na przykład spróbować ozdobić swoje trampki. Przyszywając aplikację lub koraliki, wypisując mazakiem jakieś teksty, naklejając ćwieki, dżety lub warstwę brokatu czy farbując je metodą ombre, niewielkim kosztem uzyskamy olśniewający rezultat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz