Jak przechowywać buty poza sezonem?

Zadbane buty świadczą o ich właścicielu, są niewątpliwym symbol elegancji. Często  stanowią mocny punkt stylizacji, ożywiając ją i dodając jej charakteru. Na doskonały wygląd butów nie wpływają jedynie ich pielęgnacja i prawidłowe użytkowanie. Sposób przechowywania butów odgrywa ogromną rolę w ich cyklu życia. Od tego w jaki sposób przechowujesz buty zależy, jak długo będziesz cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Przygotowaliśmy zestaw rad, które podpowiedzą Ci jak we właściwy sposób możesz przechowywać buty. Wykorzystaj je jak najlepiej!

* Pamiętaj o tym, że buty należy przechowywać możliwie najdalej od odzieży i bielizny. Na ten cel możesz przeznaczyć osobną szafkę lub półkę pamiętając o tym, że butom musi być koniecznie zapewniony dopływ powietrza. Nie mogą być również zbytnio ściśnięte, ponieważ może to wywołać niepożądane odkształcenia i deformacje.

* Obuwie możesz trzymać w specjalnych pudełkach lub specjalnych płóciennych woreczkach. Możesz opisać je kolorowymi etykietami i wyeksponować w swojej garderobie. Absolutnie nie wkładaj butów do foliowych reklamówek – nie zapominaj o naszej głównej zasadzie, czyli konieczności zapewnienia dopływu powietrza.

* W celu uniknięcia odkształceń w przypadku drogich, skórzanych butów możesz wykorzystać prawidła. Najlepiej cedrowe, doskonale będą pochłaniać wilgoć i pomogą zachować Twojemu obuwiu perfekcyjny wygląd.

* Jeśli nie posiadasz prawideł do środka butów możesz włożyć kulki papieru. W przypadku wysokiego obuwia zastosowanie znajdzie karton bądź specjalnie, dmuchane wypełniacze.

* Po zakończeniu sezonu najpierw dokładnie wyczyść i zaimpregnuj buty, zanim włożysz je w przeznaczone dla nich miejsce odpoczynku. Nigdy nie przechowuj zabrudzonego lub jeszcze wilgotnego obuwia.

* Radzimy przechowywać obuwie razem z zapasowymi flekami i sznurówkami. Pomoże to uniknąć późniejszych poszukiwań.

* Jeżeli po upływie sezonu widzisz, że buty wymagają pomocy szewca nie czekaj. Im wcześniej wymienisz np. zużyte fleki na nowe, tym dłużej Twoje buty pozostaną w dobrym stanie.

* Podaruj swoim butom zapachowe odświeżacze.

Kiedy przyjdzie czas na ponowne założenie butów na nogi docenisz wysiłek, który włożyłaś w zapewnienie im dobrego odpoczynku poza sezonem. Dbaj o swoje obuwie nie tylko w sezonie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz