KOZAKI EMU: sposoby pielęgnacji

Wielką furorę od kilku sezonów robią oryginalne buty EMU. Decydując się na zakup tego nietuzinkowego obuwia, musimy jednak mieć świadomość, że trzeba o nie odpowiednio dbać. W przeciwnym razie, szybko stracą swój urok.

Nazwa obuwia pochodzi od nazwy australijskiego strusia. Związek nazwy z Australią jest nie bez znaczenia – marka EMU pochodzi bowiem właśnie z tego kraju. Również i wygląd tego obuwia ma związek z Australią. Projektanci zrobili wszystko, aby buty EMU odzwierciedlały naturalne piękno tego kraju. Znajdziemy tu zatem design oparty o kolory ziemi oraz o naturalne materiały, czyli wełnę i skórę owiec.

karton emu

Co sprawia, że buty EMU są aż tak popularne? Z pewnością właśnie ich naturalność, ciepło i wygoda, ale w równym stopniu ich niebanalny wygląd. Wśród licznych modeli butów EMU znajdziemy zarówno wersje na zimę, jesień oraz na wiosnę i lato. Niemniej jednak, to właśnie kozaki EMU cieszą się największym wzięciem.

emu emu cholewki

Jak dbać o obuwie EMU, aby służyło nam jak najdłużej i jak najdłużej zachowywało ładny wygląd?

1. Przede wszystkim, powinniśmy zainwestować w preparaty i szczoteczki i gąbeczki od samego producenta EMU, zamiast kupować ich tanie odpowiedniki. Nie zawsze i z różnych względów możemy sobie jednak na to pozwolić. Jeśli już zdarzy się sytuacja, że nie jesteśmy w posiadaniu markowych specyfików do czyszczenia, musimy radzić sobie w inny sposób. Najlepiej skorzystać z dobrej szczoteczki do zamszu i usunąć nią wszystkie nieczystości. Jeśli mamy do czynienia z bardzo uporczywymi plamami, które nie chcą zejść przy zwyczajnym, lekkim pocieraniu szczoteczką, kategorycznie należy unikać silnego tarcia. W takich wypadkach sprawdzą się specjalne gumki, które można nabyć w sklepach obuwniczych i które służą tylko do czyszczenia butów zamszowych.

2. Pielęgnacja butów EMU to jednak nie tylko usunięcie plam, ale i ich mycie. Tu również najlepiej sprawdzi się specjalny markowy szampon do butów EMU, ale jeśli go nie posiadamy, możemy użyć innego szamponu do butów zamszowych. Odrobinę szamponu wlewamy do miski z wodą, potem taką mieszankę nakładamy na buty przy pomocy szmatki. Po tym zabiegu, moczymy szmatkę w czystej wodzie i ponownie przecieramy buty.

3. Teraz pozostaje już tylko suszenie. Ważna rzecz – nie używajmy żadnych urządzeń emitujących wysoką temperaturę, bo nasze buty najzwyczajniej w świecie się odkształcą. Buty EMU powinny wyschnąć same, w temperaturze pokojowej. Po całej operacji czyszczenia, powinno się nałożyć na buty odpowiedni impregnat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz