Jak dbać o obuwie piłkarskie?

Każdy aktywny fan piłki nożnej rozumie jak ważne w tym sporcie są dobre buty piłkarskie. Podnoszą efektywność, dają przyczepność niezbędną do gry na boisku, chronią przed urazami i zwiększają komfort gry. Buty wysokiej jakości, które spełniają wszystkie wymagania wiążą się z dużym wydatkiem. Dlatego tak ważna jest staranna pielęgnacja butów piłkarskich, która pozwoli na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Wyróżniliśmy kilka punktów, które pozwolą Wam zadbać o buty i przedłużyć ich żywotność.

Przed treningiem

Wybierając obuwie piłkarskie myśl o swoich potrzebach. Dobierz buty najlepiej dopasowane do swojej stopy, których podeszwa i zapięcie najbardziej Ci odpowiada. W ten sposób uchronisz się przed urazami i kontuzjami. Nowe buty nie nadają się do założenia od razu na mecz. Zanim zaczniesz zdobywać w nich gole wyjdź w nich na spacer lub pobiegaj. W ten sposób będą mogły dopasować się do swojej stopy. Poza treningami przechowuj buty w miejscu oddalonym od odzieży. Zapewnij im stały dopływ powietrza i włóż do środka prawidła lub wypchaj papierowymi kulkami – dzięki temu unikniesz deformacji obuwia.

Po treningu

Po każdym meczu dokładnie wyczyść i zaimpregnuj swoje buty przeznaczonymi do tego celu środkami. Nie ma nic bardziej destrukcyjnego dla korków niż wilgoć, dlatego dokładnie wysusz przemoczone obuwie. Jeśli chcesz pozbyć się wilgoci, nie wystawiaj butów na słońce ani nie susz ich na grzejniku. W ten sposób możesz wywołać pęknięcia skóry/syntetycznego materiału, z którego zostały wykonane. Zdezynfekuj wnętrze buta specjalnym środkiem, aby nie stworzyć w nim warunków dla rozwoju grzybów i bakterii.

Troska o obuwie piłkarskie umożliwi nie tylko zachowanie na dłużej dobrego wyglądu buta, który będzie z klasą prezentował się na boisku. Jest konieczna, ponieważ dbając o korki troszczysz się o zdrowie swoich stóp i wystrzegasz się niechcianych urazów, i kontuzji. Dlatego właściwa pielęgnacja obuwia piłkarskiego po prostu się opłaca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz