Jak dbać o buty piłkarskie?

Każdy piłkarz, tak ten zawodowy jak i amator, wie doskonale, iż o swoje obuwie sportowe trzeba odpowiednio zadbać. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to aby móc się pięknie prezentować w każdym meczu, ale również o kwestie zdrowotne.

Przepocone i przez to wilgotne buty piłkarskie są idealnym środowiskiem do rozwoju wszelakich bakterii i grzybów. Zatem założenie takich butów, o które nie zatroszczyliśmy się we właściwy sposób, może skutkować chociażby grzybicą stóp albo paznokci.

Bardzo ważne jest aby po każdym meczu lub treningu poświęcić chwilę naszego czasu na pielęgnację obuwia. Jeśli z reguły zostawiamy je w torbie, możemy mieć pewność, że powstanie pleśni czy bakterii to tylko kwestia czasu. Niezwykle istotne jest więc wysuszenie butów w temperaturze pokojowej. Warto również włożyć w nie prawidła wykonane z drewna, albo zwykłe gazety. Dzięki temu w trakcie suszenia nasze buty piłkarskie nie ulegną żadnej deformacji, a dodatkowo wchłoną one wilgoć z wnętrza butów.

Kolejną sprawą jest dokładnie wyczyszczenia obuwia z wszelkich zabrudzeń powstałych w trakcie gry. Do czyszczenia butów piłkarskich, które zostały wykonane z materiałów syntetycznych wystarczy zwykła szmatka, którą zamaczamy w wodzie z mydłem. Jeśli natomiast nasze buty są zrobione ze skóry naturalnej musimy zainwestować w specjalne płyny do ich czyszczenia.

Niektóre buty piłkarskie mają także odkręcane korki, które po meczu należy usunąć i również dobrze wyczyścić. Bardzo często gromadzi się tam bowiem piasek i trawa. Na koniec wnętrze butów warto spryskać specjalnym środkiem do dezynfekcji, aby mieć pewność, że są już całkowicie bezpieczne dla naszych stóp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz