Jak dbać o buty adidas NMD?

Buty z serii adidas NMD, znane popularnie jako Nomady, charakteryzują się atrakcyjnym designem w nowoczesnym wydaniu. W dodatku jest to obuwie wysokiej jakości, powstające w oparciu o innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne z portfolio marki założonej pod koniec lat 40. XX wieku przez Adolfa Dasslera. adidas NMD najczęściej mają cholewkę wykonaną z primeknitowej przędzy, a podeszwa powstaje z lekkiej i elastycznej pianki Boost, która znakomicie amortyzuje każdy krok. Dla wielu problemem może się okazać jednak pielęgnacja tak specyficznego obuwia, dlatego przychodzimy z pomocą i w niniejszym tekście podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o swoje Nomady.

Czego unikać?

Chcąc zadbać o buty adidas NMD, powinniśmy się skupić nie tylko na rzeczach do zrobienia, ale również na kwestiach, których musimy unikać. Zarówno cholewka oparta na technologii cyfrowej Primeknit, jak i podeszwa Boost, to bardzo delikatne tworzywa, które wymagają odpowiedniego podejścia. Choć obuwie jest wysokiej jakości, nie stosując się do zaleceń producenta, możemy znacząco obniżyć jego trwałość i sprawić, że nie będzie się nadawało do użytku. Jeśli nie chcesz, by twoje Nomady się rozkleiły, zmieniły kształt, skurczyły się lub utraciły oryginalny kolor, w żadnym wypadku nie wrzucaj ich do pralki. Bęben pralki porusza się z wyjątkową prędkością i w trakcie takiego czyszczenia możemy bezpowrotnie uszkodzić nasze ulubione obuwie. Ponadto primeknitowa przędza może nie wytrzymać nadmiaru wody. Nic nie stanie się butom, jeśli wypierzemy je ręcznie z niewielkim udziałem wody lub nawet lekko przemoczymy w trakcie deszczowego dnia. Jednak wkładając je do pralki mocno osłabimy strukturę materiału, gdyż narazimy buty na pełne namaczanie w wysokiej temperaturze. Ktoś powiedział ci, że raz wyczyścił Nomady przy pomocy pralki automatycznej i nic się nie stało? Jest to bardzo możliwe, gdyż istnieje taka możliwość, że pierwsze tego rodzaju pranie nie doprowadzi od razu do zniszczenia obuwia, ale warto mieć na uwadze, że osłabi zastosowane przez producenta tworzywa. A regularnie pranie w pralce może zakończyć się bardzo źle dla sneakerów.

adidas NMD – jak czyścić?

Zapewne większość użytkowników stara się jak najbardziej dbać o swoje Nomady, choćby z uwagi na fakt, że nie jest to najtańsza propozycja spośród dostępnych na rynku butów sportowych z portfolio najpopularniejszych marek. Jednakże nawet przy codziennej dbałości o buty, w końcu pojawią się na nich zabrudzenia, bo taki jest naturalny efekt użytkowania obuwia.

Cholewkę Nomadów najłatwiej wyczyścić przy użyciu małej szczoteczki z delikatnym włosie. Musimy przygotować delikatny roztwór na bazie wody z szamponem do butów, które znakomicie poradzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. Po wyczyszczeniu obuwia odkładamy je w przewiewne i zacienione miejsce. Nie powinniśmy w żaden sposób przyspieszać tego procesu. Zabrudzeń z podeszwy Boost powinniśmy usunąć jak najszybciej po zauważeniu, że nasze buty nie wyglądają jak świeżo zdjęte ze sklepowej półki. Prawidłową pielęgnację podeszwy w Nomadach zagwarantować nam może regularne przecieranie jej wilgotną ściereczką.

Źródło zdjęć: https://wallpapercave.com/nmd-wallpapers

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz