Jak czyścić Superstary?

Adidas Superstar to model, który mimo upływu lat osiąga rekordowe wyniki sprzedaży. W 2016 roku ponownie stał się hitem niemieckiego koncernu. Wielu z nas ma swoje Superstary jeszcze z czasów lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych, kiedy ten właśnie model podbijał wielki świat mody. Inni kupili je teraz, gdy z hukiem powróciły do łask sneakerheadów. Niezależnie od tego, czy swoją parę masz od dawna, czy też dopiero przygotowujesz się do jej zakupu, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób je czyścić, by zapewnić im na długo nienaganny wygląd!

Im częściej, tym lepiej

Superstary to buty wykonane ze skóry i gumy, dlatego czyszczenie ich nie jest bardzo problematyczne. Jednak niezależnie od pory roku mogą one bardzo szybko ulegać zabrudzeniom. Błoto, kurz czy piasek warto usuwać od razu, by nie zaschły i nie wniknęły w strukturę buta. Jeśli nie chcesz doprowadzić do tego, że twoje adidas Superstar zniszczą się po krótkim czasie użytkowania, to uzbrój się w chusteczki nawilżające, które możesz zawsze mieć przy sobie lub przy szafce z butami. Gdy twoje sneakery tego potrzebują, przetrzyj je mokrą chusteczką lub zwykłą, wilgotną szmatką. Dzięki temu białe Superstary będą wolniej się starzeć, a każdy inny kolor nie straci tak szybko na swoim blasku i intensywności. Łatwa rzecz, a może przynieść bardzo pozytywne rezultaty!

Czyszczenie „muszelki” Superstarów

Najbardziej problematyczną do czyszczenia częścią adidas Superstar jest ich czubek. Buty te zyskały swą popularność również dzięki ciekawemu wykończeniu z przodu, jakim jest słynna muszelka. Choć wygląda to bardzo efektownie, wymaga sporej dawki cierpliwości przy czyszczeniu! Brud może zbierać się w karbowanej, niejednolitej strukturze gumy, a jeśli twoje Superstary są białe, to bardzo szybko mogą przez to zżółknąć. W tym wypadku zdecydowanie nie wystarczy chusteczka! Przyda się natomiast mała szczoteczka, na przykład stara szczoteczka do zębów, którą wyszorujesz trudne w czyszczeniu miejsca. Zrób to przy pomocy płynu czyszczącego do butów lub zwykłej wody z mydłem lub szamponem, a następnie przetrzyj na sucho, by zebrać resztkę zabrudzeń.

klik

Impregnacja Superstarów

Jak każde buty wykonane ze skóry, Superstary odznaczają się odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że możemy odpuścić sobie ich impregnowanie! Wręcz przeciwnie! Skóra fantastycznie przyjmuje impregnat i staje się dzięki niemu jeszcze trwalsza i odporniejsza. Dlatego jeśli chcesz ustrzec swoje adidas Superstar przed wchłanianiem wody, to przynajmniej raz na dwa tygodnie, oczywiście na czyste buty, nakładaj dawkę impregnatu do skór.

Czego nie robić Superstarom?

Mimo że Superstary to sneakery, nie należy ich prać w pralce czy namaczać! Pamiętajmy, że są to buty skórzane, które w wodzie mogą rozmoknąć i ulec zniszczeniu. Czyścimy je wyłącznie powierzchownie. Osobno pierzemy sznurówki, gdy jest taka potrzeba. A jeśli chodzi o czyszczenie w środku, to możemy używać dezodorantu do butów, który pochłonie brzydkie zapachy!

Superstary to super wygodne, super designerskie buty, które idealnie sprawdzają w codziennym użytkowaniu. Możesz przedłużyć ich żywotność odpowiednią pielęgnacją!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz