Jak czyścić Conversy?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza, że większość z nas wymieni botki i trapery na ukochane Conversy! Charakterystyczne trampki z symbolem gwiazdy to mimo upływu lat jedne z najchętniej wybieranych butów sportowych na co dzień. Sprawdź, czy wiesz, jak o nie dbać, by na długo zachowały wyśmienitą formę!

Jak dbać o Conversy na co dzień?

Znakiem rozpoznawczym trampek Converse są stosunkowo grube i z reguły białe podeszwy z gumy, które kontrastują z cholewką z płótna lub skóry. To właśnie one najszybciej się brudzą, przez co noszone przez nas Conversy nie wyglądają elegancko. Aby uniknąć noszenia zabrudzonych Conversów, warto mieć przy sobie niewielką paczkę chusteczek higienicznych, a jeszcze lepiej – chusteczek nawilżanych, którymi błyskawicznie pozbędziemy się powierzchownych zabrudzeń, błota czy piachu z podeszw naszych ulubionych trampek!

Dbanie o Conversy to także odświeżanie ich wnętrza, które szczególnie latem może przenikać nieciekawym zapachem. W tym przypadku idealnie sprawdzi się dezodorant do butów, którym wystarczy spryskać wnętrze trampek i pozostawić na chwilę do wyschnięcia.

Jak prać Conversy?

Sprawa komplikuje się, gdy nasze Conversy wybrudzą się na cholewce. Skórzane modele cieszące się ogromną popularnością wśród fanów marki wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką i zaimpregnować, ale płócienne wersje kultowych butów Converse Chuck Taylor All Star to zupełnie inna kwestia! Jak wyczyścić materiałowe Conversy?

1.       Na początek wyjmij z butów sznurówki i wypierz je ręcznie, pocierając o siebie przy użyciu wody z mydłem.

2.       Przy pomocy niewielkiej, suchej szczoteczki pozbądź się suchych zabrudzeń – błota, piasku, kurzu. Najlepiej zrobić to na zewnątrz lub nad rozłożoną, starą gazetą.

3.       Buty bez sznurowadeł z wyjętymi językami namocz w roztworze wody z mydłem lub szamponem do butów i wyszoruj je porządnie przy pomocy gąbeczki lub niewielkiej szczotki z miękkim włosiem. Pocieraj dokładnie widoczne zabrudzenia/plamy aż do momentu, gdy całkowicie znikną.

4.       Wypłucz buty pod bieżącą wodą i odciśnij nadmiar wilgoci, by trampki szybciej wyschły.

5.       Po odsączeniu z nadmiaru wody wypełnij Conversy zmiętymi gazetami lub papierami i pozostaw je do wysuszenia w cieniu w ciepłym, suchym pomieszczeniu.

50 style e. parduotuvėje pristatomi kedai internetu pasiteisint tiek kasdieniuose sąlygose, tiek sporto klube ar ant bėgimo takelio

Conversy możesz wyprać nie tylko ręcznie, ale także mechanicznie. Zacznij w ten sam sposób, usuwając suche zabrudzenia, a następnie włóż buty do woreczka do prania bielizny. Wsadź pakunek do pralki i ustaw program na najniższą temperaturę i najniższą wartość obrotów wirowania. Tylko w ten sposób uchronisz swoje ulubione trampki przed skurczeniem czy zniszczeniem!

1 Komentarz

Dodaj komentarz