Jak impregnować buty?

Zima i jej kaprysy to prawdziwe przekleństwo dla naszych butów. Nawet jeśli zainwestujemy sporą kwotę w najbardziej nowoczesny i modny model, może nam posłużyć tylko jeden sezon, jeśli odpowiednio go nie zabezpieczymy. Jaki jest największy wróg naszych butów? Oczywiście wilgoć i brud. Sprawdzamy, jakimi sposobami możemy się bronić!

Akcja Impregnacja

Żadne, nawet najdroższe buty nie przetrwają codziennego spotkania z topniejącym śniegiem i błota pozostałego po solidnych opadach deszczu. Niestety o pięknej, białej zimie zapomnieliśmy już dawno, a do słoty i kałuż musimy zacząć się przyzwyczajać. Smutna aura i krótkie dnie to jednak nic w porównaniu z tym, co przeżywają nasze buty w trudnych warunkach pogodowych i nawierzchniowych. Producenci produktów do pielęgnacji obuwia już o tym pomyśleli. Na rynku coraz częściej pojawiają się specjalistyczne preparaty do impregnacji, które poza tym, że ochronią przed wchłanianiem wilgoci, zabezpieczą też obuwie przed zabrudzeniami. Jak ich używać?

Pielęgnuj z głową

Po pierwsze i najważniejsze – taki specyfik nakładamy na czyste buty. Jeśli więc zdarzyło ci się ugrzęznąć w błocie albo przeszłaś się po drodze z zalegającym, brudnym śniegiem, lepiej od razu zajmij się porządnym wyczyszczeniem obuwia z wszelkich zabrudzeń. Dzięki temu zyskujemy pewność, że brud nie wniknie w strukturę materiału i nie wyrządzi większych szkód. Na wyczyszczone buty możemy nałożyć specjalny impregnat. Pamiętajmy jednak, że musimy go dobrać do rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane nasze buty. W sklepach znajdziesz preparaty do każdego tworzywa – nubuku, skóry naturalnej czy zamszu. Nie wszystkie działają równie efektywnie, jednak po użyciu takiego produktu nasze obuwie jest mniej narażone na pochłanianie zabrudzeń. Czynność tę trzeba wykonywać często – po każdym myciu lub co tydzień, jeśli akurat nie wybrudziłaś butów.

Dzięki dobrej pielęgnacji możemy nie tylko przedłużyć żywotność naszych butów, ale też zabezpieczyć je przed zabrudzeniami.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz