Jak dbać o kalosze?

kalosze

Kalosze to jedne z najpopularniejszych butów na jesień. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się również latem, gdy zaczynają się muzyczne festiwale. Z definicji są butami przeznaczonymi do trudnych warunków, zarówno pogodowych, jak i terenowych. Nie znaczy to jednak, że mogą niszczeć w błotnej pokrywie lub z nalotem i kurzem. Jak więc o nie dbać, by zachować ich dobry wygląd przez dłuższy czas?

Dlaczego warto?

Pamiętajmy o tym, że kalosze nie są już tylko gumowymi butami, w których chodzi się po wsi czy po błocie. Z powodzeniem mogą zastępować botki lub kozaki nawet w słoneczne dni. Perfekcyjnie wyglądają w zestawie ze spódniczką, sukienką czy spodenkami. Można je nosić na co dzień i cieszyć się wygodą. Jest tylko jedno „ale” – kalosze prezentują się świetnie w różnych stylizacjach tylko wtedy, gdy są dobrze zakonserwowane i utrzymane w porządku.

kalosze

Jak to zrobić?

Najważniejsza jest regularność ich czyszczenia. Szczególnie, jeśli bierzesz udział w festiwalu lub po prostu chodzisz w kaloszach po błocie, po każdym użyciu spryskuj je wodą lub przemywaj mokrą szmatką do całkowitego pozbycia się zaschniętego brudu. Dotyczy to również kurzu, który osadza się na butach, jeśli długo ich nie używamy. Dbaj więc o kalosze nawet, gdy stoją w piwnicy i nosisz je raz na jakiś czas w dni, kiedy mocno pada.

Drugim problemem, który może się pojawić jest biały osad pojawiający się wyłącznie na kaloszach wykonanych z prawdziwej gumy. Jednymi z nich są oczywiście słynne Huntery, na których bardzo często pojawia się biały nalot. Upewnij się, czy firma, od której kupujesz gumowce, dysponuje środkami do ich czyszczenia. W przypadku Hunterów do dyspozycji pozostają specjalne spreje, które błyskawicznie usuwają nalot oraz nawilżona gąbeczka, którą wyczyścisz i wypolerujesz swoje buty.

Dbaj o kalosze regularnie i skrupulatnie, a posłużą ci z pewnością przez długie lata!

kalosze2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz