Jak dbać o buty Emu?

emu

Najlepszy model obuwia zimowego? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale zdecydowana większość odpowie jednogłośnie: botki Emu. Te bardzo ciepłe i wygodne buty, które trochę przypominają kapcie, to spory wydatek. Inwestujemy w nie jednak po to, by służyły nam przez lata. Należy im się więc odpowiednia pielęgnacja. Dziś powiemy więcej na temat dbania o buty Emu!

Dane techniczne

Aby dobrać odpowiednie specyfiki do pielęgnacji, należy przede wszystkim dokładnie zapoznać się ze składem materiału, z którego zostały wykonane nasze buty. W przypadku Emu są to zawsze naturalne tworzywa, które pozyskuje się z owczej wełny (wewnątrz buta) oraz owczej skóry (powłoka zewnętrzna). Najistotniejszy jest fakt, że owcza skóra z australijskich merynosów jest wodoodporna, dlatego nie musimy dodatkowo impregnować butów przed wchłanianiem wilgoci. Jak jednak sprawić, by nasze Emu były zawsze czyste i zachowały swój kształt?

buty emu

Jak czyścić Emu?

W ofercie australijskiego brandu pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli. Poza najbardziej znanymi dziś bootsami, możemy kupić klasyczne kozaki czy sztyblety z wypełnieniem z wełny z merynosów. Wszystkie te modele są podatne na zabrudzenia, szczególnie jeśli wybierzesz najbardziej charakterystyczny kolor tej marki, czyli camelowy. Jeśli zdarzy ci się je zabrudzić, to od razu po powrocie do domu postaraj się zabrać do czyszczenia, najlepiej przy użyciu czystej, namoczonej ściereczki oraz szorstkiej szczotki, która pomoże pozbyć się zabrudzeń z chropowatej powierzchni botków Emu. Jeśli masz do czynienia z innym modelem marki, możesz postępować standardowo, tak jak w przypadku butów ze skóry.

buty emu

Co poza tym?

Warto zakupić specjalną odżywkę do skóry owczej, która pomaga zachować świetny wygląd butów Emu przez wiele sezonów. Warto pielęgnować swoją parę przy użyciu takiego specyfiku przynajmniej raz na sezon. Niezwykle istotną rolę odgrywa też przechowywanie ich poza sezonem. Najlepiej włożyć do środka gazety, by zachowały swój kształt, a potem włożyć je do worka, który ochroni je przed molami i wilgocią panującą często w piwnicach czy na strychach. Najbardziej użyteczną radą, jaką można dać posiadaczowi butów Emu jest jednak unikanie noszenia ich w czasie deszczu czy do chodzenia po błocie. Jeśli chcesz, by wyglądały świetnie, to w złą pogodę korzystaj z kaloszy, a swoje Emu pozostaw na słoneczne, ale mroźne dni.

buty emu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz