Jak czyścić buty od środka?

Najważniejsze jest wnętrze. To zdanie słyszymy i wypowiadamy często. Dbamy o strawę dla ducha i ciała i tak samo powinniśmy zadbać o wnętrze naszych butów. Choć rzadko bywają brudne, bardzo często nieprzyjemnie pachną, a przez to niezbyt komfortowo się je nosi. Jak czyścić i odświeżać buty od środka?

Od każdej strony

Nasze buty, szczególnie w okresie wiosenno-letnim brudzą się nie tylko od zewnątrz, ale też od wewnątrz. I choć tych zabrudzeń nie widać na pierwszy rzut oka, bardzo często mocno nam przeszkadzają. Wyściółka klei się, jest nieprzyjemna w dotyku, a z wnętrza obuwia wydobywa się nieelegancki zapach. Takie sytuacje mogą być także krępujące, kiedy jesteśmy zmuszeni ściągnąć buty w towarzystwie. Dlatego warto dbać również o ich wnętrze. Jak to zrobić?

Po pierwsze: wybieraj mądrze

O wiele mniej narażeni jesteśmy na wyżej przedstawione sytuacje, gdy wybieramy buty z naturalną wyściółką. Wkładki z naturalnej skóry lub przyjaznych skórze materiałów po prostu zapobiegają poceniu oraz brzydkim przetarciom. Zatem jeśli stoisz przed wyborem butów, to o wiele prościej będzie utrzymać dobre wnętrze buta, jeśli będzie ono wykonane z dobrej jakości materiałów!

Jak czyścić buty od środka?

Może się jednak zdarzyć, że nasze buty wybrudzą się wewnątrz. Niezależnie od tego, z jakim typem obuwia mamy do czynienia, najważniejsze będzie zebranie złego zapachu. W tym celu świetnie sprawdza się składnik, który każda gospodyni ma w swojej kuchni, czyli soda oczyszczona. Nie bez przyczyny wkładamy ją do lodówki, by odświeżyć jej zapach. Soda fantastycznie pochłania nieprzyjemną woń. Jeśli jednak twoje buty wyjątkowo uporczywie nie chcą się oczyścić, to warto sięgnąć po sprawdzony specyfik, jakim jest odświeżacz do obuwia. Taki obuwniczy dezodorant znajdziesz w ofercie wielu marek z butami. Jeśli poza zapachem w twoich butach pojawiły się zabrudzenia, możesz łatwo usunąć je przy pomocy szorstkiej szczoteczki namoczonej w wodzie z mydłem, a przy skórzanej wkładce po prostu mokrą ściereczką.

Utrzymanie butów w czystości od wewnątrz poprawia komfort noszenia oraz zdejmowania butów. Warto o nie zadbać przynajmniej raz na rok, a odświeżacz stosować regularnie z większą częstotliwością, szczególnie w okresie letnim, gdy stopy mocniej się pocą!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz