Jak czyścić buty New Balance?

Charakterystyczne buty z eNką na cholewce to sneakery, które pokochały miliony ludzi na całym świecie. Ich nietypowe połączenia kolorystyczne, minimalistyczny, lecz efektowny design oraz przede wszystkim niebywała wygoda chodzenia to cechy butów idealnych na co dzień. Jednak jak każde obuwie, również i New Balance niszczy się, brudzi i przez większość czasu użytkowania nie wygląda już tak dobrze, jak na początku. Dlatego konieczna jest wiedza na temat umiejętnego ich czyszczenia. Jak to zrobić, by im nie zaszkodzić, a sprawić, by prezentowały się jak nowe?

Jaki model, taka metoda czyszczenia

Na początku niezbędnym krokiem jest dowiedzenie się, z jakiego typu materiałów są wykonane nasze New Balance. Większość modeli stanowi połączenie zamszu z przewiewną siateczką oraz gumową oprawą podeszwy. Są jednak i takie propozycje marki, jak najnowsze New Balance 247, które zostały w całości pokryte siateczką. Dopasowanie systemu czyszczenia to typu tworzywa jest niezwykle ważne, bo o ile materiał czy siateczka z powodzeniem przeżyją pranie w pralce, o tyle skóra czy zamsz nie wyszłyby z tego cało! Sporta apavi – izvēlies ielas stilu un izcelies no pūļa!

Jak czyścić New Balance:

-Buty New Balance wykonane w całości z materiału, możesz swobodnie wyprać w pralce według podstawowych zasad prania sneakersów. Wystarczy rozebrać je na części pierwsze – wyjąć sznurówki i wkładki, a następnie włożyć je do worka do prania bielizny i umieścić w pełnej pralce. Pralkę ustawiamy na najniższą temperaturę i najniższe obroty wirowania, by nie uszkodzić naszych sneakerów. Suszymy je w zacienionym, suchym pomieszczeniu. Nigdy nie bezpośrednio na słońcu czy pod kaloryferem!

-Sprawa komplikuje się, gdy mamy do czynienia z modelem New Balance, który wykonany jest z połączenia zamszu i siateczki. Tu pranie mechaniczne nie wchodzi w grę. Najlepszym rozwiązaniem będzie mała, szorstka szczoteczka, na przykład taka, jakiej używa się do czyszczenia paznokci oraz pianka do czyszczenia butów sportowych. Niewielką ilość pianki nakładamy na szczoteczkę lub na zamszowy element w bucie i delikatnie czyścimy, by nie naruszyć struktury zamszu. Jeśli zabrudzenia dotyczą elementów siateczkowych, to podobnie możemy postąpić z użyciem wody z mydłem i mokrej szmatki!

Regularne czyszczenie butów New Balance sprawi, że na długo zachowają one swój piękny wygląd. Wystarczy odrobinę się przyłożyć, by zyskać pożądany efekt!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz