BUTY DO BIEGANIA: jak o nie dbać na co dzień

Jesteś aktywną osobą, która inwestuje w buty sportowe? Oczekujesz, że będą Ci służyły długo i skutecznie?

Nie jest to tylko kwestia zastosowanych technologii – to odpowiednia pielęgnacja zapewni Twoim butom dobrą formę. Stosując się do kilku prostych wskazówek będziesz w stanie zachować ich dobrą kondycję. Zobacz już teraz!

Biegając codziennie warto zainwestować w drugą parę obuwia. Dzięki takiej wymianie będziemy mogli dać wytchnienie butom, których używaliśmy dzień wcześniej. Niezależnie od ilości posiadanych przez nas butów, trzymaj się schematu, który pomoże Ci w odświeżeniu obuwia sportowego.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

1. Po intensywnym treningu połóż buty w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza.

2. Wyciągnij i wywietrz wkładki.

3. Od razu zajmij się zanieczyszczeniami i plamami, które pojawiły się po treningu, zwłaszcza jeśli biegasz po żwirze, piasku albo błocie.

4. Nie zostawiaj butów do tzw. „odmoczenia się”. Zanieczyszczenia usuń wilgotną szmatką, ewentualnie szczoteczką.

5. Jeśli buty w środku są wilgotne od potu lub wody, wysusz je ręcznikiem papierowym. Razem z potem wydziela się sól, która może niszczyć Twoje buty, dlatego przetrzyj je  wilgotną szmatką, aby zebrać gromadzącą się sól.

6. Bardzo dużo osób idzie na skróty i wrzuca buty do pralki, ale należy pamiętać, że nie są one przystosowane do takiego czyszczenia. Każde pranie skraca ich żywot.

7. Nie wrzucaj butów do suszarki, nie zostawiaj ich na słońcu ani też nie kładź w pobliżu kaloryfera. Traktowane w ten sposób mogą stracić swoje właściwości i ulec deformacji.

8. Nieprzyjemny zapach możesz zminimalizować poprzez użycie specjalnie do tego przeznaczonych dezodorantów.

9. Podstawową zasadą jest odkładanie do szafki suchych butów. W mokrych łatwo o powstanie pleśni i rozwój grzybów, a to już kompletnie dyskwalifikuje obuwie do użycia.

 

Trzymając się tych zasad na pewno będziesz użytkować swoje obuwie sportowe dłużej. Skoro zmotywowałeś  się już na tyle, aby pobiegać i potrenować, to możesz poświęcić chwilę butom, dzięki którym możesz osiągać jeszcze lepsze rezultaty. 🙂

Jeśli szukasz dobrych butów do biegania, sprawdź dostępne modele na stronie sklepu Galeria Marek: http://galeriamarek.pl/buty-buty-do-biegania,typ,B,BR/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz